U-Etds Ertelendi mi? 2019

U-Etds Ertelendi mi? 2019

Ulaştırma bakanlığı karayolları taşıma yönetmeliği için çıkarılan 40/3-4 maddesi içerisinde yer alan Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi uygulaması kısacası U-Etds uygulaması yeni düzenlemeye gitmişti.

U-Etds uygulaması 1 Kasım 2018 tarihinde uygulamaya başlaması açıklanmıştı ama taşımacılara hazırlanmaları için belirli bir süre tanımak isteyen Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü u etds sistemi geçiş yapılırken mağduriyet olmaması için geçerli olan uygulama tarihini 2 Ocak 2019 tarihine ertelemişti.

Bu erteleme ve açıklama sonucunda A1, A2, B1, B2, D1 ve D2 belgeleri için başlatılan yönetmelik U-ETDS uygulaması için 2 Ocak 2019 tarihine kadar ertelendi.

2 Ocak 2019 tarihine kadar hazırlanmaya taşımacılar için uygulama devreye girdiği için cezai işlem uygulamaları başlayacağı açıklanmıştır.

Bu nedenle U-etds uygulamasına ulaştırma bakanlığı başladığı için ihmal etmemeniz tavsiye eder cezasız sürüşler dileriz.

U-Etds Erteleme Kararı

u-etds erteleme kararı
u-etds erteleme kararı
  • A1 Taşıma Belgesi
  • A2 Taşıma Belgesi
  • B1 Taşıma Belgesi
  • B2 Taşıma Belgesi
  • D1 Taşıma Belgesi
  • D2 Taşıma Belgesi

Yukarıdaki belgeleri kullana taşımacıları kapsamakta olan u-etds ertelendi mi sorusun için verilen son cevap ise hayır ertelenmedi uygulama başlamıştır.

U-Etds

U-Etds sistemine bildirimlerinizi kopyala, yapıştır, gönder! kolaylığı ile yapın. Bilgi ve Kayıt için iletişim bilgilerimizi kullanarak bizimle iletişime geçiniz.

3 Yorum

emre kaya Yayın tarihi8:21 am - Oca 14, 2019

Güzel bir proje ulaştırma bakanlığını tebrik ediyorum. İnşallah uygulama ve işlem yapılır.

agah Yayın tarihi1:37 am - Oca 18, 2019

İki gün önce otobüs bileti aldım. Bileti alırken sanki uçak bileti alıyorum sandım 🙂 O kadar çok soru soruyorlar ki. Neden böyle olduğunu sorduğum zaman uetds sistemi için olduğu söyledi.

Hakan Nakliyat Yayın tarihi10:55 pm - Oca 20, 2019

İşyerimizde 20 kadar aracımız var. Hergün yoğun olarak çalıştığımız için
bu hareketi rapor etmekte bir o kadar zor ama bu sitedeki yazılım sayesinde o kadar kolay olduki
bilgileri hemen uetds sistemine aktarıyor. Ayrıca girilen bilgilerin yedeğini tutuyor. Eskisi gibi excelde uğraşma derdi yok.
Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

WhatsApp WhatsApp Canlı Destek